Jak dbać o nawierzchnię na podwórku i w ogrodzie?

Praktyczne wskazówki dotyczące taniej i wydajnej konserwacji

Kamień naturalny jest materiałem budowlanym znanym ze swojej dużej wytrzymałości, ale aby zachować swoje właściwości wymaga zabiegów pomontażowych a następnie cyklicznej konserwacji.
Zabiegi te zależą od rodzaju kamienia, kostki brukowej, wykończenia i miejsca montażu. Jakość zastosowanych do czyszczenia roztworów jest istotna, ponieważ niektóre rodzaje podłoży tarasowych, chodnikowych itp. są wrażliwe na substancje, które na nie działają. 

Zewnętrzna nawierzchnia z łupek , granit , piaskowiec;

powierzchnie pokryte kostkami –materiały te mają twardość 6-7 w skali Mohsa, co nadaje im szczególną odporność na naprężenia mechaniczne i czynniki środowiskowe.
Łupek to skała wrażliwa na zarysowania. Dlatego jej czyszczenie, szczególnie na polerowanych powierzchniach, należy wykonywać z pominięciem narzędzi mogących powodować zarysowania. Nawet przesuwanie mebli tarasowych może spowodować zarysowania na powierzchni wykonanej z łupka. 
Granit to skała, którą można wykorzystać w każdym projekcie nawierzchni zewnętrznej, ponieważ nie ma żadnych „słabości”. 

Piaskowiec to twarda skała, ale o większej porowatości, co oznacza większą absorpcję wody. Do tarasów pokrytych polerowanym łupkiem może zostać zastosowany mop oraz neutralne detergenty ( Grimex , Waxwash , Power Stripper ). 
W przypadku powierzchni pokrytych granitem polerowanym można zastosować dowolny środek czyszczący, w tym odkurzacz, bez niebezpieczeństwa uszkodzenia powierzchni. Jeśli powierzchnia ma inne wykończenie (antyczne, naturalne), można zastosować silniejsze detergenty (Solvex). Należy unikać nienaturalnych detergentów, najczęściej kwaśnych, ponieważ mają one działanie żrące na kamień.
Podczas prac konserwacyjnych może być konieczne ponowne uszczelnienie kamienia. Do tej operacji zaleca się stosowanie MPG Sealer do powierzchni polerowanych oraz Stone Oil i Mattstone odpowiednio do powierzchni o matowym lub porowatym wykończeniu. 

mycie kostki brukowej - Czyszczenie, mycie kostki brukowej
Mycie czyszczenie kostki brukowej


Ekologiczna hydroizolacja Mattstone H2O jest kompatybilna z każdym rodzajem nawierzchni także kostki brukowej. W zależności od sytuacji na miejscu może być konieczne potraktowanie powierzchni środkiem wzmacniającym kolor. Color Intensifier stosuje się z dobrym skutkiem w przypadku nawierzchni z kamienia niepolerowanego. 
Specjalna hydroizolacja przeznaczona jest przede wszystkim do mawierzchni z płytek granitowych oraz betonowych kostek, których kolor jest narażony na czynniki zewnętrzne i plamy. Zaleca się impregnację środkiem Blackstone, który zmienia kolor okładziny na odcienie czerni. 

Nawierzchnia wykonana z marmuru, trawertynu, wapienia 

Powierzchnie pokryte płytkami – tego typu kamienie charakteryzują się średnią twardością (3-4 w skali Mohsa) przez co są bardziej wrażliwe zwłaszcza na działanie czynników zewnętrznych i plam. 
Wiatr i kwaśne deszcze mogą z czasem wpływać na jakość powierzchni. Zalecamy stosowanie nieagresywnych detergentów Grimex, Waxwash, Power Stripper, unikając detergentów czysto chemicznych. Hydroizolację można wykonać za pomocą MPG Sealer lub Mattstone H2O dla powierzchni polerowanych oraz Mattstone H2O, Stone Oil i Mattstone dla powierzchni niepolerowanych.

Marmur i wapień są wrażliwe na czynniki korozyjne (ekskrementy, rozlane jedzenie na powierzchni, oleje mineralne). Powodują plamy, a niektóre z tych plam są trudne do usunięcia. Wspomniane profesjonalne detergenty (Grimex, Power Stripper) lub roztwory takie jak Spot Stain Remover i Fullers Earth służą do usuwania takich plam. Po usunięciu plam powierzchnie należy zaimpregnować. 

Czyszczenie nawierzchni z kostki brukowej na Śląsku

Szukasz profesjonalnej firmy, która zadba o czystość Twojej kostki brukowej? Jesteśmy tu, aby pomóc! Nasza firma specjalizuje się w czyszczeniu i myciu kostki brukowej, oferując usługi na najwyższym poziomie na terenie całego Śląska.

Działamy w największych miastach regionu, takich jak Katowice, Gliwice, Zabrze, Bytom, Sosnowiec, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Piekary Śląskie, Świętochłowice, Knurów i wielu innych.

Nasza oferta obejmuje:

  1. Profesjonalne czyszczenie kostki brukowej: Usuwamy trudne plamy, zacieki, mchy i porosty, przywracając kostce pierwotny wygląd.
  2. Mycie kostki brukowej: Używamy specjalistycznych środków i nowoczesnego sprzętu, aby skutecznie usunąć brud i zanieczyszczenia.
  3. Konserwacja kostki brukowej: Po czyszczeniu i myciu, oferujemy usługi konserwacji, które pomagają utrzymać kostkę w idealnym stanie przez długi czas.
  4. Doradztwo: Nasz zespół ekspertów jest zawsze gotowy, aby doradzić Ci, jak dbać o kostkę brukową i przedłużyć jej żywotność.

Zaufaj profesjonalistom i pozwól nam przywrócić blask Twojej kostce brukowej. Jesteśmy dumni z naszej reputacji jako lidera w branży, a nasze usługi są cenione przez klientów na całym Śląsku.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i zarezerwować termin. Czekamy na Ciebie!

Z poważaniem,

Clean Master

Poległych Górników 5
41-807 Zabrze
Tel:. 502 854 444
NIP: 6262466091 ,
REGON: 243245466,

5/5 - (2 votes)