CIĘCIE STRUMIENIEM WODY


Cięcie laserowe lub strumieniem wody jest idealną alternatywą dla frezowania CNC lub innych tradycyjnych technik cięcia. Cięcie strumieniem wody przy pomocy dobrej jakości garnetu może być również stosowane do obróbki wstępnej w zależności od specyfikacji dotyczących dokładności i jakości obrabianych części. Dlatego możliwe jest zastąpienie frezowania lub innych tradycyjnych technik cięcia strumieniem wody. Dzięki cięciu strumieniem wody nawet włókno węglowe lub inne materiały kompozytowe mogą być przetwarzane bardzo precyzyjnie i wydajnie. Ponadto, ze względu na słabe siły cięcia i reakcji, można ciąć miękkie i elastyczne materiały, takie jak pianki.

Jesteś z okolic Sosnowca, Katowic, Będzina? W Twojej okolicy cięcie strumieniem wody wykonuje firma Cermas Polska504 106 741

Firma Gulajski, specjalizująca się w cięciu laserowym, oferuje swoje usługi głównie dla klientów z województwa Śląskiego oraz Opolskiego. Wśród miast, z których najczęściej dostarczane są materiały do cięcia, znajdują się:

Województwo Śląskie: Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno.

Województwo Opolskie: Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Prudnik, Lubliniec, Brzeg.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii cięcia laserowego, firma Gulajski jest w stanie zaoferować swoim klientom usługi o wysokiej jakości, precyzji i oszczędności czasu oraz pieniędzy. Firma oferuje szeroką gamę kształtów i wzorów, które mogą być wycięte z różnych materiałów, co czyni ją atrakcyjnym wyborem dla klientów z różnych branż.

Jeśli jesteś zainteresowany usługami cięcia laserowego oferowanymi przez firmę Gulajski, skontaktuj się z nimi pod adresem e-mail: [email protected]. Niestety, numer telefonu do kontaktu nie został podany na stronie.

Zalety stosowania tej techniki:
W zasadzie obrabiany materiał nie jest poddawany obciążeniom termicznym, dzięki czemu struktura materiału nie ulega zmianie. W trakcie cięcia materiał usunięty z otworów pozostałych po cięciu znika wraz z wodą, nie utrudniając w ten sposób obróbki. Cięcie strumieniem wody pozwala uzyskać niemal wszystkie kształty, a dzięki małym rozmiarom otworów proces cięcia staje się bardziej opłacalny. Pomimo różnych zadań cięcia, do obróbki strumieniem wody potrzebne jest tylko jedno urządzenie tnące, które można bardzo efektywnie wykorzystać.

Dlaczego cięcie strumieniem wody?

Zalety cięcia strumieniem wody:

 • Elastyczna produkcja, sprawna realizacja unikalnych sztuk
 • Nie ma efektów termicznych ani naprężeń
 • To precyzyjna i wydajna technologia
 • Nie ma obciążenia termicznego
 • Struktura materiałów nie zmienia się
 • Nie uszkadzaj materiałów (pęknięcia, wzmocnienia)
 • Odkształcenia są nieznaczne
 • Można ciąć nawet twarde i sztywne materiały
 • Małe dziury, minimalne marnotrawstwo materiałów
 • Ochrona środowiska: nie zanieczyszczaj środowiska podczas cięcia
 • Materiały nadające się do obróbki:
 • aluminium
 • Materiały ze stali nierdzewnej/kwasoodporne
 • Stal
 • Guma
 • Materiały uszczelniające
 • Kamienie
cięcie strumieniem wody
cięcie strumieniem wody Sosnowiec – Katowice – Śląsk

Jak wykonać cięcie strumieniem wody:
Najważniejszymi parametrami technologii cięcia strumieniem wody są ciśnienie, stabilność ciśnienia i ilość wody. Określają energię strumienia wody. W głowicy tnącej powstaje strumień wody, w którym energia ciśnienia zamieniana jest na energię kinetyczną. W zależności od ciętego materiału do strumienia wody dodajemy materiały ścierne. Przetwarzanie będzie wynikiem interakcji między strumieniem wody a przetwarzanym materiałem. W przypadku cięcia strumieniem wody tylko pod bardzo wysokim ciśnieniem, woda wypuszczana jest przez bardzo mały otwór lub przez dyszę szafirową. Dysza zamienia wodę w strumień, który oddala się z prędkością nawet 850 m/s. Ten strumień wody pod wysokim ciśnieniem jest idealny do cięcia miękkich materiałów, takich jak materiały uszczelniające, gumy i pianki. W przypadku cięcia strumieniem wody i ścierniwem do strumienia wody dodawane są materiały ścierne. Po wymieszaniu kolejna dysza skupia strumień wody zmieszanej z materiałami ściernymi i rozpędza ziarna ścierne do prędkości umożliwiającej cięcie bardzo twardych materiałów. Programowanie i ustawianie cięcia strumieniem wody nie zajmuje dużo czasu, podobnie jak procedura cięcia nie zajmuje dużo czasu. Cięcie strumieniem wody można wykonać nawet przy pomocy kilku głowic tnących, dzięki czemu możemy ciąć kilka detali jednocześnie. Systemy cięcia strumieniem wody zapewniają użytkownikom elastyczność i opłacalność. Od produkcji indywidualnej lub produkcji prototypowej po produkcję mało- i wielkoseryjną, każde zamówienie z niemal każdego materiału można wykonać szybko i ekonomicznie.

Nasze usługi cięcia wodą:

cięcie wodą, ciecie woda slas, cięcie stali slask, ciecie ceramiki, kamienia, gresów, ciecie wodą ceramiki, kamienia, gresów,
cięcie wodą 3D, ciecie woda slask 3D, cięcie stali slask 3D, ciecie ceramiki 3D, ciecie kamienia 3D, ciecie gresów 3D, ciecie wodą ceramiki, kamienia, gresów 3D, ciecie spieków kwarcowych 3D

 • prędkość zależy od rodzaju materiału
 • wielkość powierzchni cięcia (masa): 2000×4000 mm
 • można ciąć dowolny materiał do grubości 100 mm
Oceń: