Wzory bruków dla tradycyjnych

Wzory tradycyjne zostały opracowane, aby zapewnić najwyższą wszechstronność wzorów układarek. Wszystkie jednostki są oparte na imperialnych przyrostach wymiarowych 3 cale lub 4 cale i mają dokładnie taki raster/podstawę, jak określono, co pozwala na dopasowanie wszystkich elementów serii zgodnie z przeznaczeniem. Dodaj do tego różne elementy estetyczne – w tym kolory i tekstury – które są dostępne do tworzenia unikalnych wzorów nawierzchni, akcentów, podświetleń i obramowań – możliwości projektowania kostki brukowej są naprawdę nieograniczone.

Jak stworzyć własne wzory brukarskie?

Zazwyczaj istnieje wygląd lub styl, który chcesz wyrazić w przestrzeni komercyjnej i nie ma nic lepszego do tego niż układ powierzchni chodnika. Układanie lub bieganie wzorów wiązań tworzy strukturalną elegancję; powiększone wzory w jodełkę mogą wykorzystywać wiele różnych kształtów, a wzory blokowe maskują powtarzający się układ, tworząc przypadkowy wygląd oraz zapewniając zwiększoną blokadę (konieczną w zastosowaniach samochodowych). Poniżej znajdują się przykłady niektórych popularnych komercyjnych wzorów układarek. To świetny punkt wyjścia do generowania pomysłów na tworzenie własnych wzorów układarek.

wzory powierzchni brukarskich
wzory powierzchni brukarskich

KROK 1: WYBIERZ KSZTAŁT KOSTKI BRUKOWEJ

Zacznij od wybrania ogólnego kształtu kostki brukowej, który najlepiej odpowiada Twoim zamiarom, lub stwórz swój własny, niepowtarzalny, powtarzalny wzór kostki brukowej, taki jak ten pokazany poniżej. Upewnij się, że ogólny kształt jest powtarzalny przed przejściem do następnego kroku.

wzory kostek brukowych
wzory kostek brukowych

KROK 2: WYBIERZ SKALĘ WZORU

Teraz wybierz skalę wzoru, pamiętając o (A) wielkości obszaru – większe wzory można stosować na większych obszarach oraz (B) aplikację. W przypadku zastosowań w pojazdach ważne jest również, aby liny miały długość mniejszą niż 4 stopy, aby zapewnić odpowiednią blokadę.

wielkość kostek brukowych
wielkość kostek brukowych

KROK 3: WYPEŁNIJ KSZTAŁT WZORU

Kiedy już zdecydujesz się na skalę wzoru układania, nadszedł czas, aby wypełnić kształt. Poniżej znajdują się przykłady poprzedniego wzoru z różnymi rozmiarami elementów do układania nawierzchni — zauważ, że nawet niewielkie zmiany użytych elementów mogą drastycznie zmienić wygląd wzoru.

KROK 4: DODAJ KOLORY, TEKSTURY I OBRAMOWANIA

Dodanie kolorów, tekstur i obramowań to miejsce, w którym realizowana jest prawdziwa wszechstronność wzorów. Dostępne opcje projektowania kostki brukowej są ograniczone jedynie twoją wyobraźnią.

wzory kostek brukowych
wzory kostek brukowych