Nowy dom i ogród są jak puste płótno. Masz możliwość przekształcenia każdego miejsca w domu lub na podwórku w przestrzeń pełną osobowości, którą pokochasz. Niezależnie od tego, czy jesteś zmęczony swoją starą przestrzenią, czy przeprowadzasz się do nowej, dekoracja jest absolutnie konieczna, aby dodać komfortu i uroku. Postarasz się zmienić niektóre aspekty domu i uwzględnić drobne szczegóły, aby uzyskać najlepsze wyniki, a na koniec bardzo ważne jest, aby pieniądze, które wydają właściciele, były uważane za inwestycję w ich aranżację, a nie jako koszt.

Po zakupie domu nowy właściciel prędzej czy później skontaktuje się z firmą zajmującą się brukarstwem. Zdaniem projektantów kostka brukowa nadaje się do układania alejek, dziedzińców, tarasów, parkingów i chodników dla pieszych. W zależności od grubości, kostka brukowa może wytrzymać obciążenie do 10 ton. Stosowanie bruku ma wiele zalet w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Montowane są na warstwie piasku. Ponadto kostki brukowe zapewniają wyższe bezpieczeństwo antypoślizgowe w porównaniu z innymi materiałami, które nie mają tak dobrej przyczepności. Można je również łatwo wymienić lub wyjąć, gdy właściciel ma taką potrzebę, następnie można je ponownie złożyć w dowolnym momencie bez uszkodzeń. Kostka brukowa jest szczególnie przydatna zimą, gdy pojawia się mróz, bo jak na podwórku miałeś piasek, żwir czy asfalt to z czasem się połamie, a wiosną będziesz musiał korygować pęknięcia, co jest kolejnym niepotrzebnym wydatkiem.

Kroki, które zostaną podjęte przy montażu nawierzchni, są takie same, niezależnie od tego, czy jest to nawierzchnia mieszkalna, handlowa czy przemysłowa. Jednak różnica może wynikać tylko z rodzaju pożądanej nawierzchni. Wybór dobrej jakość kostek jest najważniejszą decyzją przed montażem. W tym celu będziesz musiał poszukać wykwalifikowanego zespołu, który jest zazwyczaj zapewniany przez firmę, w której kupujesz materiał. Po zakupie kostek brukarskich następuje bardzo ważny etap, jakim jest montaż kostki brukowej, który wykonuje wykwalifikowany zespół brukarski. Musi wykonać 10 podstawowych kroków: planowanie i szkicowanie; oszacowanie powierzchni; wybór nawierzchni; wykopanie i przygotowanie fundamentu; montaż krawężników; układ podłoża; bruk; krawędzie tnące; wyrównanie i szpachlowanie spoin; wykończenie i konserwacja.

Na wstępie naszkicowany jest plan, w którym mierzone są najważniejsze elementy ustalone przez właściciela na powierzchni, jakiekolwiek by nie były: budynki, schody, drzewa, rośliny itp. należy zachować równowagę między wielkością nawierzchni, którą chcesz ułożyć, a następującymi innymi elementami, takimi jak: drzwi lub furtka, trawnik, drzewa, krzewy i ogród z roślinami. Aby określić ilość nawierzchni użytkowej, jak również określić ilość surowców, tj. Żwiru lub piasku, należy dokonać pomiaru powierzchni nawierzchni do układania bruku.

Po ułożeniu kostki brukowej na krawędzi utwardzonej nawierzchni mogą pozostać szczeliny, które później wypełnisz kawałkami kostek. Do ich cięcia można użyć gilotyny brukarskiej, a dla dokładniejszego cięcia szlifierką kątową (flex) z tarczą diamentową. Idealną nawierzchnię można uzyskać, ubijając ją zagęszczarką, aż nierówności zostaną wyrównane.

Ostatni etap, przez 1-2 tygodnie po ułożeniu będziesz musiał rozprowadzić i zamieść piasek, aby wypełnić spoiny między płytkami. Pamiętaj: mocowanie i ubijanie nawierzchni i krawężników odbywa się tylko przy suchej pogodzie i używa się wyłącznie suchego piasku. Jeżeli po deszczu na powierzchni układanej chodnika gromadzą się kałuże, oznacza to, że wystąpił błąd w jej montażu. Ten aspekt jest weryfikowany przez tworzenie się kałuż. Prawidłowo zainstalowana kostka brukowa będzie miała co najmniej 1% nachylenie, które doprowadzi wodę do kanalizacji lub na otwarty teren.

Kostka brukowa to najnowsze trendy, nowoczesny projekt nawierzchni, który może zmienić Twoje podwórko w cudowne miejsce. Kostka brukowa ma szeroką gamę kolorów i kształtów (kwadratowe, prostokątne, prostokątne, gwiaździste). Możesz także stworzyć dowolną kombinację. Kostka brukowa oferuje elegancję i użyteczność w każdym środowisku mieszkalnym lub przemysłowym, jest łatwy w utrzymaniu i zachowuje swoje piękno.

Nasza firma wykonuje usługę układania kostki brukowej w miejscowościach: Opole, Strzelce Opolskie, Pyskowice, Gliwice, Tarnowskie Góry, Częstochowa, Lubliniec. Zapraszamy do kontaktu, jesteśmy określani jako rzetelna firma wykonująca brukowanie, brukarstwo.

Oceń: