Wyrównanie betonu to zabieg, który ma na celu stworzenie mocniejszej powierzchni betonu i zwiększenie stopnia wodoodporności.

Podejmując decyzję o budowie własnego domu, robisz poważny krok i oczywiście chcesz, aby Twój przyszły dom przetrwał co najmniej sto lat. Jednak kilka materiałów może zagwarantować takie życie. Potrzebne są dodatkowe środki wzmacniające, aby umożliwić im życie przez co najmniej 100 lat. Materiały te obejmują beton. Ponieważ z czasem pojawiają się efekty mechaniczne i/lub chemiczne, jego zewnętrzna warstwa zaczyna się rozpadać.

beton mokry
beton mokry

Pod nazwą tej metody można by pomyśleć, że wiąże się ona z wbudowaniem żelaza w beton, ale w rzeczywistości tak nie jest.

Impregnacja, polimeryzacja posadzek

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE CLEAN MASTER KAMIŃSKI ARKADIUSZ

Clean Master

Poległych Górników 5
41-807 Zabrze
Tel:. 502 854 444
NIP: 6262466091 ,
REGON: 243245466,

Technologia poziomowania to proces powlekania zewnętrznej powierzchni betonu za pomocą suchych mieszanek o specjalnej kompozycji lub cementu. Takie proszki mają różne składniki w różnych proporcjach.

Komponentami do produkcji takich proszków są: szkło płynne, korund, wypełniacz granitowy, glinian sodu, wypełniacz granitowy i inne. Mogą występować w całości lub osobno, w zależności od rodzaju i przeznaczenia.

Wszelkie zjawiska atmosferyczne (wiatr, deszcz, zimno, szkodliwe światło słoneczne) negatywnie wpływają na jakość zewnętrznej warstwy betonu. Użyj zbrojenia do betonu, aby wzmocnić. Można to zrobić na dwa sposoby: na mokro lub na sucho. Konkretny wybór zależy tylko od położenia powierzchni: poziomej lub pionowej.

Opisane tutaj metody nadają się także do zabezpieczania podjazdów, tarasów z kostki brukowej. Metody te są polecane przez brukarzy ze Śląska.

Beton Suchy

Metoda sucha (tylko płaszczyzny poziome). Przez cienkie sito na płaskiej powierzchni betonu, przesianego cementu lub powyższej mieszanki. Grubość tej warstwy powinna wynosić około 3 mm. Warstwa ta musi być wyrównana, zagęszczona i wyrównana. Ponadto suchy materiał, niezależnie od pogody, chłonie wymaganą wilgoć i twardnieje.

Beton Mokry

Tryb mokry (na powierzchniach pionowych lub poziomych). Na powierzchnię nakłada się gotową zaprawę cementową. W takim przypadku możesz dodać dodatkowe komponenty, takie jak Sand lub inne.

Cement z piaskiem w procesie mokrym powinien być w stosunku 1:1. Dodatkowo, w celu polepszenia pewnych właściwości powierzchni, do mieszanki dodaje się płynne szkło, korund, kruszywo granitowe, aluminium sodowe, kruszywo granitowe itp. Po przygotowaniu mieszanki układa się ją na żądanej powierzchni i spłaszcza. Ponadto musi schnąć przez co najmniej tydzień. Po stwardnieniu powłoki należy ją wyczyścić i zastosować polimerową osłonę zapewniającą estetyczną ochronę.

Impregnacja Betonu

Właściwa impregnacja jest czasem stosowana do fermentacji betonu. Można je znaleźć w wyspecjalizowanych sklepach ze sprzętem.

Najpopularniejszą i najlepszą jakością jest poliuretan. Wypełnia pory betonu polimerem. Dzięki temu warstwa zewnętrzna ma właściwości zarówno betonu, jak i polimeru. Impregnację taką można nakładać w dowolnej temperaturze otoczenia. Jedynym niuansem tej metody jest to, że impregnacji nie należy stosować na całkowicie twardym i gładkim betonie.

Po wyrównaniu beton jest impregnowany i suszony. Ponadto zalecane jest szlifowanie. Najlepiej zrobić to za pomocą specjalnego młynka.

Powstała warstwa chroni beton przed wilgocią, szkodliwym działaniem promieni słonecznych, działaniem chemicznym i mechanicznym.

Warto również wspomnieć, że impregnacja występuje w różnych odcieniach, a odpowiednio dobrany odcień dopełni urodę i doskonale wkomponuje się w ogólny wystrój pomieszczenia lub budynku.