Na schody z betonu można zastosować kilka rodzajów drewnianych stopnic. Najpopularniejszymi są stopnie z litego drewna, które są zazwyczaj wykonane z jednego kawałka drewna, takiego jak dąb lub buk. Innym rodzajem jest drewno kompozytowe, które jest wykonane z włókien drewna i plastiku lub włókien szklanych. Drewniane stopnie mogą być również wykonane z klejonych warstw drewna, drewna ciętego lub z drewna dębowego. Każdy z tych rodzajów drewna ma swoje wady i zalety, więc należy dokonać wyboru w zależności od potrzeb i preferencji.

Schody na beton

Jeśli szukasz stopni schodowych na schody z betonu, firma Stolarstwo Krawczyk ma dla Ciebie idealne rozwiązanie. Oferują zestawy do samodzielnego wykonania drewnianych schodów na schodach betonowych, konstrukcjach drewnianych oraz konstrukcjach stalowych. Ich stopnie schodowe są wręcz idealne do renowacji schodów drewnianych.

Stopnie do schodów drewnianych produkowane są z własnych materiałów, co gwarantuje ich wysoką jakość. Ceny stopni drewnianych mogą się różnić w zależności od wybranego drewna i rozmiaru stopni, ale na stronie Stolarstwo Krawczyk można znaleźć szczegółowy cennik stopni drewnianych.

Montaż stopni drewnianych to inwestycja, która może znacznie zwiększyć wartość i atrakcyjność Twojego domu. Wybór odpowiedniego drewna i zastosowanie najlepszych praktyk produkcji to klucz do stworzenia pięknych i trwałych stopni drewnianych.

W ofercie firmy znajdziesz między innymi: Stopnice do schodów, Stopnice schodowe, Stopień Dębowy warstwowy, Stopień dębowy Rustic, Stopień Jesionowy AB, Blat dębowy Rustic, Stopień Dębowy, Stopień dębowy Rustic, Stopień Jesionowy AB.

Drewniane stopnice schodowe są popularne ze względu na swoją trwałość, estetykę i ciepły wygląd. Są trwałe i łatwe w utrzymaniu, a także można je z łatwością zamontować.

Zapraszam do odwiedzenia strony Stolarstwo Krawczyk i zapoznania się z pełną ofertą oraz cennikiem.

Wykładzina na schody z betonu

Wykładzina i dywan na schodach z betonu to rozwiązanie, które łączy w sobie zarówno estetykę, jak i funkcjonalność. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć takie rozwiązanie, a także dlaczego regularne pranie tych materiałów jest ważne:

Estetyka i urok wizualny

 • Transformacja Wyglądu: Wykładzina i dywany mogą całkowicie odmienić wygląd betonowych schodów, nadając im cieplejszy i bardziej przyjazny charakter.
 • Dostosowanie do Stylu: Dostępność różnorodnych wzorów i kolorów pozwala na dopasowanie wykładziny do stylu wnętrza, tworząc spójną i harmonijną przestrzeń.

Komfort i bezpieczeństwo

 • Zwiększenie Komfortu: Miękka tekstura wykładziny i dywanu sprawia, że chodzenie po schodach jest przyjemniejsze, szczególnie boso.
 • Bezpieczeństwo: Wykładzina i dywan zapewniają lepszą przyczepność niż beton, co może zmniejszyć ryzyko poślizgnięcia się, szczególnie ważne w domach z dziećmi i osobami starszymi.

Izolacja akustyczna

Redukcja Hałasu: Materiały te skutecznie tłumią dźwięki kroków, co jest istotne w wielopiętrowych domach lub budynkach mieszkalnych.

Ochrona schodów

Ochrona Betonu: Wykładzina i dywan chronią beton przed zużyciem, zarysowaniami i innymi uszkodzeniami.

Dlaczego regularne pranie dywanów jest ważne?

 • Higiena i czystość: Regularne pranie dywanów pomaga utrzymać czystość i świeżość, eliminując gromadzenie się kurzu, alergenów i brudu.
 • Przedłużenie żywotności: Czyste wykładziny i dywany są bardziej odporne na zużycie, co przekłada się na ich dłuższą żywotność.
 • Usuwanie plam i zapachów: Regularne pranie pomaga usunąć trudne plamy i nieprzyjemne zapachy, zachowując estetyczny wygląd.
 • Zachowanie kolorów: Pranie pozwala zachować oryginalne kolory i wzory wykładzin, zapobiegając ich blaknięciu.

Wybór wykładziny i dywanu na schody z betonu to inwestycja, która nie tylko poprawia estetykę i komfort, ale także zwiększa bezpieczeństwo. Regularne pranie i konserwacja tych materiałów zapewniają ich długotrwałe piękno i funkcjonalność.

Co jest potrzebne aby samem zamontować drewniane stopnice schodowe

Jeśli chcesz zainstalować stopnice schodowe na schody z betonu, potrzebujesz kilku narzędzi i materiałów, w tym:

 • Stopnice schodowe: możesz kupić gotowe stopnice schodowe z drewna, metalu, kamienia lub innych materiałów w sklepach budowlanych lub online.
 • Młotek: do wbijania gwoździ lub wkrętów.
 • Wkrętarka: jeśli wybierzesz stopnice schodowe z wkrętami, potrzebujesz wkrętarki.
 • Wyrówniarka laserowa lub poziomica: do wyrównania stopnic schodowych.
 • Wkrety, kołki lub gwoździe: w zależności od wybranego typu stopnic schodowych.
 • Klej do betonu: do przyklejenia stopnic schodowych do schodów betonowych.
 • Piła do metalu lub piła do drewna: jeśli trzeba dostosować długość lub szerokość stopnic schodowych.
stopnice schodowe do schodów betonowych
stopnice schodowe do schodów betonowych
schody drewniane
schody drewniane

Kroki, które należy wykonać, aby zainstalować stopnice schodowe na schody z betonu:

 • Przygotuj schody: upewnij się, że schody są czyste, suche i pozbawione kurzu, tłuszczu i innych zanieczyszczeń. W razie potrzeby umyj schody i pozwól im wyschnąć.
 • Wybierz stopnice schodowe: wybierz odpowiednie stopnice schodowe do swojego projektu, zwracając uwagę na rozmiar, kolor i styl.
 • Wymierz schody: zmierz długość i szerokość schodów, aby wyznaczyć odpowiednie wymiary stopnic schodowych. Upewnij się, że wymiary są dokładne i zgodne z planem.
 • Wyrównaj schody: użyj wyrówniarki laserowej lub poziomicy, aby wyrównać powierzchnię schodów.
 • Dostosuj stopnice schodowe: jeśli stopnice schodowe są za długie lub szerokie, użyj piły do metalu lub drewna, aby je dostosować.
 • Przygotuj klej: przygotuj klej do betonu zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.
 • Przyklej stopnice schodowe: nanieś klej na tylne części stopnic schodowych i dokładnie je umieść na schodach betonowych. Upewnij się, że stopnice schodowe są wyrównane i dobrze przylegają do schodów.
 • Zamocuj stopnice schodowe: za pomocą wkrętów, kołków lub gwoździ mocno przytwierdź stopnice schodowe do schodów betonowych.
 • Odczekaj: pozostaw stopnice schodowe na schodach betonowych, aż klej całkowicie zwiąże się z betonem.

Ceny montażu schodów drewnianych z gotowych stopnic na schody

Czy lepiej zrobić schody drewniane samemu, czy zlecić firmie, zależy od poziomu trudności i Twoich umiejętności. Jeśli masz doświadczenie w budowaniu i wiesz, co robić, wówczas możesz spróbować samodzielnie wykonać schody. Jeśli jednak nie masz doświadczenia lub jesteś początkującym majsterkowiczem, lepiej zlecić wykonanie schodów firmie. Majsterkowanie z drewnem może być bardzo trudne i wymaga doświadczenia i precyzji, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Cena stopni drewnianych zależy od wielu zmiennych czynników, takich jak rodzaj drewna, wielkość i konfiguracja stopni , dodatkowe elementy dekoracyjne itp. Średnio jeden stopień drewniany może kosztować od 100 do 500 złotych. Cena może się różnić w zależności od wybranych materiałów i dodatkowych opcji.

Ceny montażu schodów drewnianych z gotowych stopnic na schody będą zależne od kilku czynników, w tym lokalizacji, specyfikacji projektu, materiałów użytych do wykonania schodów i umiejętności wykonawcy. Ostateczna cena zależy od wielu czynników, dlatego trudno podać dokładną wartość. Jednakże, aby dać Ci orientacyjny zakres cen, przedstawiamy kilka przykładów:

Montaż schodów drewnianych z gotowych stopnic na schody w typowym domu jednorodzinnym może kosztować od 2000 do 8000 złotych, w zależności od liczby schodów, rodzaju drewna, trudności montażu oraz miejsca montażu.
Montaż schodów drewnianych z gotowych stopnic w budynkach użyteczności publicznej, takich jak biura, hotele lub sklepy, może być bardziej skomplikowany i kosztować więcej, zwykle od 5000 do 20 000 złotych.
Cena może również wzrosnąć, jeśli zamierzasz zainstalować dodatkowe elementy, takie jak poręcze lub oświetlenie.
Warto zaznaczyć, że ceny mogą się różnić w zależności od regionu kraju, a także od konkretnego wykonawcy. Zawsze warto uzyskać wycenę od kilku różnych specjalistów, aby porównać ceny i wybrać najlepszą ofertę.

5/5 - (1 vote)