Opisana przydomowa kanalizacja ( szambo bezodpływowe ) wymaga regularnego odpompowywania. Czas również zasadniczo „rozciąga się”, jeśli chodzi o specjalne organizmy biologiczne (bakterie). Wspomagają proces rozkładu ścieków w zamkniętych zbiornikach. W ten sposób pompowanie wykonuje się nieczęsto – raz w roku przez 5-7 lat nawet bardzo aktywną pracę kanału.

Zauważono również, że szambo na wsi z betonowymi pierścieniami nie psuje podmiejskiego krajobrazu. Obszar nad strukturą kanału można obsadzić niskimi krzewami i pięknymi kwiatami. „Chowają się” w szambie i jednocześnie nie przeszkadzają w wejściu do ruchu pompującego ścieki. W razie potrzeby „betonowe” kanały ściekowe można łatwo ukryć pod popularnymi obecnie ogrodami skalnymi. może dostosować kamień dekoracyjny i naturalny.

SYSTEM KANAŁÓW – Szambo dwukanałowe

Standardowy szambo betonowe z trzema komorami. Pierwszy zażądał ścieków, a drugi został oczyszczony. Trzeci odpływ przychodzi często zamiast filtrowania, aby wyposażyć obszar filtracji. Mogą być instalowane w obecności pustej przestrzeni w strefie podmiejskiej.

Pierwsza komora to bakterie tlenowe z zaworem zwrotnym, a ostatnia oczyszczanie ścieków oczyszczonych. Efektem jest aktywność bakterii, pozostawiających czystą wodę lub szlam. Ostateczny odpad z bielenia jest masowo produkowany w drugiej komorze. To nie jest stałe dno z recyklingu. I trzecia zdolność wchłaniania (na ławce drenażowej) oczyszczona woda do gruntu. Kiedy ostatnia kamera jest pełna, musisz wykonać pompowanie ścieków. Jeśli odwodnienie domu jednorodzinnego jest prawidłowo zaprojektowane i wybudowane, nie ma potrzeby odprowadzania wody, wtedy wszystko grawitacyjnie trafia do gruntu.

wywóz szamba betonowego
wywóz szamba betonowego

Uwaga – trzeci zbiornik na przepływ powietrza. Zawiera tlen, bez którego masa fermentacyjna jest niemożliwa. W konstrukcji pierwsze dwa czołgi nie różnią się zbytnio. Należą do nich betonowe pierścienie i płyty montowane na wylewce piaskowo-cementowej, otwory pod wloty i wyloty kanalizacyjne (najczęściej wykonane z drewna), na których wymagany jest pierścień i właz (żelazo) dla dobrej jakości uszczelnienia komór. Trzecie naczynie, w którym odbywa się fermentacja tlenowa, wyposażone jest w ławkę do kanału – warstwę tłucznia, żwiru, piasku. Składa się z betonowych pierścieni, żeliwnej pokrywy włazu i kłody (należy wykonać otwory wentylacyjne) przy ujściu.

W tym zbiorniku – dolnym pierścieniu z betonu, konieczne jest również wykonanie specjalnego otworu. Woda trafia do gruntu siecią kanalizacyjną. Jeśli w wiejskim domu mieszka jedna lub dwie osoby (2-3 osoby) lub dom nie jest używany przez cały rok, zostaw kamerę, aby chronić go przed ściekami. W tym przypadku szambo składa się tylko z dwóch zbiorników. Ale dla dużej rodziny lepiej jest zbudować standardowy trójkomorowy system kanalizacyjny.

PRZYGOTOWANIE TERENU POD INSTALACJĘ SZAMBA

Odpływy nie mogą być instalowane w niebezpiecznej bliskości źródła wody pitnej i punktu w domu. Według Kamra-Trans, obecnie obowiązujące pierścienie kanałów ze źródeł czystej wody – ponad 30 metrów; z dala od budynków mieszkalnych – 5-20 metrów. Pożądane jest zmontowanie szamba o określonej wysokości. Wtedy nie ma powodzi roztopów i deszczu.

Jeśli zainstalujesz kanały na górze, nie musisz, musisz określić wysokość wód gruntowych i wielkość zmian w różnych porach roku. I na podstawie tych danych wybierz lokalizację budowy budynków. O liczbie kręgów betonowych i parametrach geometrycznych ścieków decydują lokatorzy, zawsze woda. Człowiek zużywa około 200 litrów wody dziennie. Objętość szamba musi być trzykrotnie większa zgodnie z przyjętymi standardami.

Wiedząc o tym, obliczenie wymiarów kanału nie będzie trudne. Zazwyczaj rodzina 5-7 osób ma wystarczającą ilość ścieków w ilości od trzech metrów sześciennych do 3-4 do dwóch metrów sześciennych, od 1-2 do 1,5 metra sześciennego. Wszystkie kamery septyczne umieściliśmy w dole, co oznacza, że ​​powinien być wystarczająco duży. Tak duży dół wykopany ręcznie jest trudny. Dlatego na tym etapie praca przebiega lepiej w odwrotnej kolejności koparki. Chociaż nadal możesz użyć zwykłej łopaty. To prawda, że ​​w tym przypadku proces zostanie opóźniony. Możesz wykopać dół i trzy – obok siebie. Odległość między około 100 cm.

Głębokość wykopu – dwa lub więcej metrów, szerokość przyjmuje się od 30 do 40 centymetrów większą niż średnica zastosowanych pierścieni betonowych. Betonowana na dnie wykopu mieszanka piaskowo-cementowa (proporcja – 3-1). Szkolenie w zakresie rozwiązania trwa 5-7 dni. Beton należy wylewać na poduszkę z tłucznia, piasku i żwiru. Grubość – około 0,5 metra.

Budowa Szamba

Klapa zwrotna i filtry antyodorowe mogą być bardzo przydatne w przypadku budowy szamba przydomowego. Szambo jest zbiornikiem, w którym gromadzi się nieczystości, które powinny być usunięte w sposób bezpieczny i higieniczny. Dlatego właściwe zastosowanie klapy zwrotnej i filtrów antyodorowych może pomóc w utrzymaniu środowiska wokół szamba w dobrym stanie sanitarnym.

Klapa zwrotna jest urządzeniem, które uniemożliwia wsteczny przepływ nieczystości do rur kanalizacyjnych i przeciwdziała zanieczyszczeniu otoczenia. W przypadku szamba przydomowego, klamra zwrotna jest szczególnie ważna, ponieważ nieczystości mogą zawierać substancje chemiczne i bakterie, które mogą zanieczyścić wodę pitną lub glebę.

Filtry antyodorowe to urządzenia, które zapobiegają wydobywaniu się nieprzyjemnych zapachów z szamba, co może być bardzo ważne, szczególnie w pobliżu miejsc zamieszkania. Filtry antyodorowe zwykle są montowane na końcu rur wylotowych szamba i zatrzymują one zapachy wewnątrz zbiornika.

Przy budowie szamba przydomowego z klapą zwrotną i filtrami antyodorowymi, należy pamiętać o tym, że każde z tych urządzeń wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji, aby działały prawidłowo. Częste opróżnianie szamba i sprawdzanie klapy zwrotnej oraz filtrów antyodorowych mogą pomóc w utrzymaniu szamba w dobrym stanie sanitarnym i uniknięciu problemów z zanieczyszczeniem otoczenia.

Zaufaj firmie RADMON – +48 609 350 293

Jako inżynier z RADMON, firmy o ugruntowanej pozycji na rynku budowy ekologicznych szamb betonowych bezodpływowych, chciałbym podkreślić kilka istotnych zalet naszych usług, które wyróżniają nas na tle konkurencji. Nasza działalność rozciąga się na szeroki obszar, obejmujący takie miejscowości jak Zbrosławice, Ptakowice, Miedary, aż po Lubliniec i Pustą Kuźnicę, co świadczy o naszym zasięgu i dostępności dla klientów w różnych regionach.

Najwyższa jakość użytych materiałów: W RADMON kładziemy nacisk na jakość, wybierając tylko najlepsze gatunki betonu. Dzięki temu nasze szamba charakteryzują się niezrównaną trwałością i odpornością na uszkodzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, co zapewnia im długowieczność. Nasze produkty służą mieszkańcom miejsc takich jak Wilkowice, Laryszów, Kamieniec, gwarantując im spokój i bezpieczeństwo.

Ekologiczne i bezpieczne rozwiązania: Świadomi wyzwań ekologicznych naszych czasów, oferujemy rozwiązania, które są przyjazne dla środowiska. Nasze szamba bezodpływowe minimalizują ryzyko przecieku, chroniąc glebę i wody gruntowe przed zanieczyszczeniem. Działamy w trosce o przyrodę miejsc takich jak Wieszowa, Zawada czy Karchowice.

Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków
Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków

RadMon – przydomowe oczyszczalnie ścieków

Personalizacja oferty: Rozumiemy unikalne potrzeby każdego klienta, dlatego nasze podejście jest zawsze indywidualne. Dostosowujemy nasze usługi do specyficznych wymagań, oferując profesjonalne doradztwo i wsparcie na każdym etapie projektu. Niezależnie od tego, czy jest to projekt w Jaśkowicach, Księżym Lesie czy Połomii, nasz zespół jest gotów sprostać wyzwaniu.

Doświadczenie i profesjonalizm: Nasz zespół to wykwalifikowani inżynierowie i technicy z bogatym doświadczeniem. Regularne szkolenia i podnoszenie kwalifikacji pozwalają nam realizować nawet najbardziej wymagające projekty z precyzją, charakterystyczną dla specjalistów RADMON.

Konkurencyjne ceny przy zachowaniu wysokiej jakości: Nasze usługi są nie tylko najwyższej jakości, ale również oferowane w atrakcyjnych cenach. Dzięki temu, rozwiązania RADMON są dostępne dla szerokiego grona odbiorców, w tym mieszkańców Tarnowskich Gór, Bytomia czy Gliwic.

Efektywność i terminowość realizacji: Zdajemy sobie sprawę, jak cenny jest czas naszych klientów. Dlatego gwarantujemy szybką i efektywną realizację zleceń, zawsze dotrzymując ustalonych terminów. Niezależnie od lokalizacji, czy to w Zabrzu, Świerklanach czy Pyskowicach, nasze projekty są zawsze zakończone na czas.

Gwarancja i wszechstronny serwis: Każde wykonane przez nas szambo betonowe objęte jest gwarancją. Ponadto zapewniamy kompleksowy serwis posprzedażowy, w tym regularne przeglądy i konserwację, aby nasi klienci z miejscowości takich jak Kokotek, Pusta Kuźnica czy Lubliniec mogli cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem naszych systemów przez lata.

WYREGULUJ PIERŚCIENIE I KANALIZACJĘ BUDOWLANĄ

Opuść betonowy pierścień do przygotowanej dziury, której Twój dom nie dostanie. Jeden taki produkt waży około 350-500 kg. Należy zamówić wyposażenie specjalne (dźwig). Jego wydawca w całości płaci za montaż dobrej jakości pierścionków. Montaż pierścieni kanalizacyjnych odbywa się z przerwami – instalowany jest pierwszy produkt, następnie – drugi i tak dalej. Wszystkie pozostałe artykuły łączone są mieszanką cementową. Następnie należy wykonać pierścienie ustalające.

Węzły rozładunkowe należy uszczelnić konwencjonalną zaprawą piaskowo-cementową lub gotowymi preparatami sprzedawanymi w marketach budowlanych. Eksperci zalecają również stosowanie izolacyjnego typu smarującego na zewnątrz stawów. W tym celu najlepiej użyć uszczelniaczy mocujących. Punkt! Jeśli stacja może znajdować się w dolnym biegu, należy ją dodatkowo zabezpieczyć między zaciskami pierścieniowymi lub metalowymi płytami.

Następnie przystąp do montażu rur kanałowych. biorąc pod uwagę następujące wymagania:

  • Produkty rurowe wysyłane w pierwszym pojemniku są lekko przekrzywione.
  • Rura pierwszego i drugiego zbiornika jest umieszczona 0,2 metra poniżej rury wlotowej.

Trzeci element rurowy (drugi i ostatni zbiornik) jest montowany pod dodatkowym 0,2 metra.
Wykonać otwory w betonowych pierścieniach na rury. Ta procedura, obiektywna i czasochłonna, pozwala uniknąć zamawiania pierścienia wstępnie wytłoczonych „otworów” o określonych rozmiarach. Umieść rurki potrzebne do uszczelnienia wejścia. Do tego celu najczęściej stosuje się szkło płynne. Teraz musisz nałożyć na górę pierścień pokrywy (drewno lub żelazo) i napełnić dół zbiornikami gruntowymi do wykopania. Pożądane jest mieszanie z piaskiem. Szambo gotowe!

A teraz czas na wywóz szamba

Oceń: