Czy możesz sobie wyobrazić, jak by to było, gdyby pewnego dnia nagle zniknęły brukowane drogi, chodniki, brukowane place i parkingi? Chmury kurzu zalegające przy suchej, wietrznej pogodzie tak wyglądała by codzienność.

Brukarze i ich brukowanie

Ostatnio właściciele domów inwestują więcej w tworzenie ładnej okolicy wokół swoich domów, więc coraz więcej miejsc zachwyca gustownie urządzonymi chodnikami, podjazdami i parkingami, brukowanymi tarasami, basenami i obrzeżami stawu. Do montażu wszystkich tych elementów środowiskowych najczęściej stosuje się kostki brukarskie. Takie rozwiązanie podpowiadają także kierownicy budowy, którzy zajmują się obsługą budowy w sposób profesjonalny.

Rynek na te produkty jest nie mniej interesujący niż, powiedzmy, żywność. Producenci tych ostatnich konkurują oferując klientom szczególne smaki i zapachy, a producenci betonowych elementów małej architektury przyciągają klientów bogactwem kształtów, kolorów i faktur.

brukowanie brukarstwo Gliwice Pyskowice Czestochowa - Brukarstwo - podjazd jest jak wizytówka gospodarza
Brukowanie Brukarstwo Brukarze

Według specjalistów z portalu www.obslugabudowy.pl , który doradza w doborze firm oraz materiałów budowlanych, podaż bloczków betonowych i płytek na Śląsku jest naprawdę duża. Możesz wybierać z szerokiej gamy kolorów i różnych rozmiarów, kształtów i faktur. Kolorowa kostka brukowa staje się niezwykle modna, ożywiając szary śląski krajobraz. Przy odpowiednim doborze kombinacji kolorystycznych można z nich tworzyć ciekawe kompozycje wizualne, wydobywać ścieżki z otoczenia lub odwrotnie łączyć je z otaczającą przyrodą.

Kolorowa Kostka Brukowa

Według ekspertów portalu www.obslugabudowy.pl , choć popyt na kolorowe płytki jest nadal stosunkowo niski ze względu na konserwatyzm inwestorów, z roku na rok rośnie. Ludzie zmęczyli się monotonią i stopniowo pozbywali się zakorzenionego jeszcze w czasach komunistycznych nawyku robienia rzeczy „jak wszyscy”. Zamożni ludzie, którzy widzieli świat, wybierają szczególnie odważne, oryginalne, niestandardowe rozwiązania w zakresie elementów budowlanych otaczających dom.

Oprócz zwykłych płaskich kostek brukowych, produkowane są również sztucznie postarzane kostki przypominające bruk staromiejski o chropowatej powierzchni. Nawiasem mówiąc, te ostatnie wymagają również odpowiedniego stylu architektury i przestrzeni. Obok budynku w stylu nowoczesnym „historyczna” podłoga może wyglądać na obskurną lub po prostu pozbawioną smaku.

Obok nowoczesnych budynków proponuje się układanie kostki brukowej z kolorowych kostek, co daje niemal nieograniczone możliwości tworzenia efektownych wzorów kostki brukowej. Tymczasem tradycyjne drewniane budynki bardziej pasują do powściągliwych pigmentowanych podkładek w kolorowych tonach, podkreślających jedność natury i człowieka.

Ważne jest, aby go prawidłowo ułożyć. Musi to zrobić dobry brukarz.

Aby nawierzchnia była mocna, trwała i estetyczna, nie wystarczy po prostu wybrać wysokiej jakości kostki czy płytki. Wytrzymałość nawierzchni w dużej mierze zależy od jej prawidłowego ułożenia. Brukarstwo to zajęcie dla osób cierpliwych i dokładnych.

Bloczki i płytki betonowe układa się bezpośrednio na żwirze i piasku lub na podłożu betonowym. Szlaki turystyczne są przeważnie żwirowo-piaskowe, a podjazdy i parkingi na dużych tłuczniach lub betonie. Ścieżki wejściowe układane są przeważnie 2,5 – 3 m, ścieżki ogrodowe do chodzenia pojedynczo – 0,5 – 1 m, ścieżki główne dla dwóch osób – o szerokości 1,2 – 1,5 m. Bloczki można układać w przeróżne wzory, a najwytrzymalszy bruk uzyskuje się układając je w „choinkę”.

Podczas układania płytek chodnikowych lub kostki brukowej należy usunąć warstwę roślinności z całego obszaru przyszłej nawierzchni. Po wykopaniu gleby powstają zbocza (zwykle 2,5 – 4%), a podłoże gruntowe jest zagęszczane. Na zagęszczony grunt nakłada się warstwę mrozoodporną za pomocą piasku, żwiru lub tłucznia. Po przygotowaniu podłoża z materiałów mineralnych układa się poszycie, następnie przygotowuje się pomost z materiałów mrozoodpornych (piasek, ekrany, piaskowobeton). Podkład nie jest zagęszczony i nie można po nim chodzić. Jego grubość po zawibrowaniu płytek lub bloczków powinna sięgać 3-5 cm. Wyroby betonowe układa się na podkładzie obok siebie, zgodnie z wybranym wzorem układania, zachowując te same szczeliny 3 – 5 mm. Po ułożeniu płytek lub bloków szczeliny są wypełniane.

brukarstwo brukowanie Gliwice czestochowa zabrze bytom - Brukarstwo - podjazd jest jak wizytówka gospodarza
Brukowanie Gliwice Częstochowa Zabrze Bytom

Cena Brukowania, koszty położenia kostki brukowej

Ekspert z www.obslugabudowy.pl jest przekonany, że zarządzanie otoczeniem domu, a także budowa czy montaż domu wymagają pomocy specjalistów. Zwłaszcza, że ​​nie jest to tania przyjemność: koszt pełnego zagospodarowania terenu może osiągnąć 10-30%. wartość domu. Rozsądnie jest wybierać usługi firmy, która dostarcza produkty oraz brukuje. Firmy takie zapewniają klientowi pełen zakres usług: zaprojektowanie i ułożenie chodnika, zasadzenie roślinności, dostosowanie oświetlenia itp.

Wybierając wysokiej jakości kostkę brukową i dobrych brukarzy, którzy prawidłowo ułożyli nawierzchnię, możesz mieć pewność, że taka nawierzchnia będzie trwała i prawie nie będzie wymagała konserwacji. Jedynym niezbędnym zabiegiem będzie okresowe mycie kostki brukowej, do tego zabiegu starczy myjka ciśnieniowa. Oczywiście możesz to zlecić profesjonalnej firmie – my polecamy CleanMaster – Tel:. 502 854 444

Oceń: